• 84.8
  • 101.57
  • 1.12

Бишкекте каратэ-до боюнча өлкөнүн чемпионаты өттү

Спорт 0

Бишкек, 28.12.20. /Кабар/. Бишкектин Каба уулу Кожомкул атындагы спорт ордосунда 26-27-декабрда эркектер жана кыз-келиндер арасында каратэ-до боюнча өлкөнүн чемпионаты өттү. Бул тууралуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт боюнча мамлекеттик агенттигинен билдиришти.

Мелдештин расмий ачылыш аземине Спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциясынын директору Жоомарт Шамканов жана Каратэ-дофедерациясынын президенти Каныбек Турдумамбетов катышты.

Жеңүүчүлөрдүн жана байге ээлеринин тизмеси:

Эркектер арасында:

55 кг

1-орун – Адылбек уулу Нурболот (Олимпиадалык резервдеги адистештирилген балдар-өспүрүмдөр мектеби (ОРАБӨМ));

2-орун – Актан Ринат уулу (Ысык-Көл облусу);

3-орун – Эрбол Калыбаев (Ош ш.);

3-орун – Станислав Коновалов ("Кейхау" клубу, Бишкек).

60 кг

1-орун – Алишер Саякбаев (ОРАБӨМ, Октябрь району);

2-орун – Рафаэль Акбаров (ОРАБӨМ, Октябрь району);

3-орун – Бакай Мирланов (Ысык-Көл);

3-орун – Абдулла Сатаров (Ош ш.).

67 кг

1-орун – Калыс Нурланбек уулу (ОРАБӨМ, Окт.);

2-орун – Абдулалым Уланбек уулу (Ош ш.);

3-орун – Сыймык Муканбетов (Ысык-Көл);

3-орун – Сыймык Адилбеков (Жалал-Абад обл.).

75 кг

1-орун – Урмат Абдилов (Жалал-Абад);

2-орун – Самарбек Доолотбаев (Ош ш.);

3-орун – Даниэль Атамбеков (ОРАБӨМ окт);

3-орун - Атай Абдижалил уулу (Ош ш.).

84 кг

1-орун – Эрбол Жумалиев (ОРАБӨМ Октябрь району);

2-орун – Бексултан Кубандыков (Ысык-Көл);

3-орун – Бек Абдыкалыков (Ош ш.);

3-орун – Андрей Щукин (Бишкек).

84 кг жгору

1-орун – Аманбол Таалайбеков (Ысык-Көл);

2-орун – Адилет Шадыканов (ОРАБӨМ Октябрь району);

3-орун – Айбол Шадыков (ОРАБӨМ Октябрь району);

3-орун – Нургазы Доолотбаев (Ош ш.).

Кыз-келиндер арасында:

50 кг

1-орун – Эльнура Камчыбекова ("Кейхау" клубу, Бишкек);

2-орун – Айшоола Урматбек кызы (Ысык-Көл);

3-орун – Аида Шералы кызы (Ош облусу);

3-орун – Милана Сагынбаева (Бишкек ш).

55 кг

1-орун – Айдай Апиева (Ысык-Көл);

2-орун – Жамиля Кайырбекова (ОРАБӨМ Октябрь району);

3-орун – Айгерим Приеева (Ош ш.);

3-орун – Аида Жыргалбекова (ОРАБӨМ Октябрь району).

61 кг

1-орун – Дильназ Соотбаева ("Самурай" клубу, Кара-Балта ш.);

2-орун – Ангелина Сапарбек кызы (ОРАБӨМ Октябрь району);

3-орун – Кымбат Тойтонова (Ысык-Көл);

3-орун – Асель Малабекова (Бишкек).

68 кг

1-орун – Бегайым Нурдинова ("Кейхау", Бишкек);

2-орун – Канышай Балкыбекова ("Кейхау", Бишкек);

3-орун – Дарья Конник (Бишкек ш);

3-орун – Нарина Эшманбетова (Ысык-Көл).

68 кг жогору

1-орун – Ольга Мольцева («Самурай»,г. Кара-Балта);

2-орун – Айсулуу Баялиева (Ысык-Көл);

3-орун – Анастасия Гвоздева (Чүй обл.);

3-орун – Гузаль Умаралиева (Бишкек).

Кыз-келиндер: Ката

1-орун – Мирана Сагынбаева ("Шотокан" клубу, Бишкек);

2-орун – Айжамал Маматсакава (Федерация СКИФ);

3-орун – Ариана Берикбаева (СКИФ);

3-орун – Ситора Росулова (ОРАБӨМ Октябрь району).

Пикир

Оставить комментарий