• 89.43
  • 97.22
  • 0.97

Эң жогорку балл алган бүтүрүүчүлөргө “Алтын сертификаттар” тапшырылды — тизме

Президент 0

Бишкек, 06.07.23. /Кабар/. "Ала-Арча" мамлекеттик резиденциясында президент Садыр Жапаровдун катышуусу менен өлкөнүн жалпы билим берүү мекемелеринин "Алтын сертификаттардын" ээси болгон бүтүрүүчүлөрүн сыйлоо аземи болуп өттү.

Садыр Жапаров "Алтын сертификаттардын" ээлерине жана жогорку балл алгандарга Кыргыз Республикасынын Президентинин мактоо грамоталарын, эстеликке белектерди тапшырды.

Быйыл Кыргызстандагы мектептердин 54 бүтүрүүчүсү "Алтын сертификаттарга" ээ болду, алар:
- Кызжибек Жээнбекова - Ош шаарынын Киров атындагы № 4 орто мектеби;
- Нурсейит Төрөбаев - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Елизавета Алпацкая - Бишкек шаарынын “Гарвард Интернейшнл Скул” окуу тарбия комплекси;
- Аделя Сейитова - “Маариф” билим берүү комплекси;
- Аман Есеналиев - Бишкек шаарынын Якир атындагы №61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Айчүрөк Ишенбекова - Бишкек шаарынын № 70 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Атийя Кайыпова - Бишкек шаарынын № 12 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Бегимай Карыбекова - Ысык-Көл облусунун Ысык-Көл кыздардын окуу комплекс-лицейи;
- Нургиза Жоробаева - Бишкек шаарынын Пушкина атындагы № 17 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Нурислам Абдисаматов - Чүй облусунун Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
- Деңиз Асанакунова - Бишкек шаарынын “Газпром Кыргызстан мектеби”;
- Асем Тишкимбаева - Бишкек шаарынын Кыргыз-Орус славян универститетинин мектеп-лицейи;
- Айжан Аскарбекова - Бишкек шаарынын № 70 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Адилет Аскаров - Бишкек шаарынын № 31 мектеп-гимназиясы;
- Марат Кыштобаев - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Атайбек Соорбеков - Бишкек шаарынын № 12 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Айбийке Турдугалиева - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Саид Алиев - Бишкек шаарынын “Келечек” окуу комплекси;
- Санжар Киргизбаев - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Сабира Кубанова - Бишкек шаарынын Токомбаев атындагы № 24 мектеп-гимназиясы;
- Кубат Рысбеков - Бишкек шаарынын № 26 француз тили тереңдетилип окутулган мектеп-гимназиясы;
- Томирис Асарматова - Бишкек шаарынын Кыргыз-Орус славян универститетинин мектеп-лицейи;
- Эркайым Жаныбекова - Бишкек шаарынын №88 орто билим берүү мектеби;
- Михаил Казанцев - Бишкек шаарынын Святой Равноапостольный князь Владимирдин мектеби;
- Сабина Маратбек кызы - Жалал-Абад облусунун “Билимкана-Джалал-Абад” лицейи;
- Гүлайым Назарова - Нарын облусунун Керималиев атындагы орто мектеби;
- Акылай Орозова - Чүй облусунун “Билимкана” окуу-комплекси;
- Ишенаалы Раяпов - Бишкек шаарынын № 70 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Деңиз Абдулдабекова - Бишкек шаарынын Кыргыз-Орус славян универститетинин мектеп-лицейи;
- Муратбек Ажымаметов - Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи;
- Рухсанем Бакиева - Бишкек шаарынын Кыргыз-Орус славян универститетинин мектеп-лицейи;
- Шаа-Хан Бейшенбек уулу - Нарын облусунун Тынымбаева атындагы орто мектеби;
- Айгерим Бекибаева - Бишкек шаарынын Панфилов атындагы № 6 мектеп-гимназиясы автордук окуу-тарбия комплекси;
- Рената Зиянгараева - Бишкек шаарынын № 26 француз тили тереңдетилип окутулган мектеп-гимназиясы;
- Бектур Момунов - Баткен облусунун Раззаков атындагы Кызыл-Кыя орто мектеби;
- Айтегин Муратбеков - Бишкек шаарынын № 13 мектеп-гимназиясы;
- Аскат Рахымбеков - Талас облусунун Айылчиев атындагы №7 орто мектеби;
- Үмүт Сакиева - Бишкек шаарынын № 5 Улуттук компьютердик мектеп-гимназиясы;
- Арлен Сейталиев - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Рэйна Арстанбекова - Бишкек шаарынын №67 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Мээрим Аскарбекова - Талас облусунун Талас эл аралык “Мээрим-Себат” кыргыз–турк кыздар лицей;
- Эрбол Сатиндиев - Ысык-Көл облусунун Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
- Феруз Турсунов - Баткен облусунун Раззаков атындагы Кызыл- Кыя лицейи;
- Айназик Айдарканова - Бишкек шаарынын “Айчурек” лицейи;
- Нурия Айтмаматова - Ош облусунун Сматов атындагы № 44 орто мектеби;
- Адеми Акылбекова - Бишкек шаарынын № 9 окуу-тарбия комплекси мектеп-гимназиясы;
- Руслан Албаев - Бишкек шаарынын № 33 мектеп-гимназиясы;
- Адилхан Алыйманов - Бишкек шаарынын Якир атындагы № 61 автордук физикалык-математикалык мектеп-лицейи;
- Елизавета Булгакова - Бишкек шаарынын № 26 француз тили тереңдетилип окутулган мектеп-гимназиясы;
- Даниэл Камалов - Ош шаарынын Ош “Сема” лицейи;
- Анна Кузнецова - Бишкек шаарынын “Эврика” билим берүү комплекс-лицейи;
- Дарика Медерова - Бишкек шаарынын “Келечек” билим берүү комплекси;
- Айдай Шарабидинова - Бишкек шаарынын №26 француз тили тереңдетилип окутулган мектеп-гимназиясы;
- Эрлан Эсенгельдиев - Бишкек шаарынын № 25 орто жалпы билим берүүчү мектеби;

Мындан тышкары, сыйлангандардын арасында жогорку балл алган 21 бүтүрүүчү бар:
- Айдар Насиров - Баткен облусунун Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи;
- Нурмира Абдиллаева - Баткен облусунун Баткен облустук жатак мектеп-интернаты;
- Адилет Сейитов - Баткен облусунун “Семетей” Кадамжай лицей;
- Курманбек Абазбеков - Жалал-Абад облусунун Сатылганов атындагы № 42 орто мектеби;
- Бекзат Нышанбаев - Жалал-Абад облусунун “Лицей Эверест” окуу-тарбия комплекси;
- Дилнурахон Хакимжанова - Жалал-Абад облусунун Нур-Билим ордосу мектеп-гимназиясы;
- Ахматбек Турсунбаев - Ош облусунун “Кара-Суу райондук сырттан окуу мектеби»;
- Эмирбек Атабеков -Ош облусунун Крупская атындагы орто мектеби;
- Саидислом Зайнабидинов - Ош облусунун “Араван Билим-Ордо” окуу комплекси;
- Арсен Журсунов - Ысык-Көл облусунун Балыкчы шаарындагы № 2 орто мектеби;
- Алистен Термечиков - Ысык-Көл облусунун Каракол шаарындагы № 11 мектеп-гимназиясы;
- Айтурган Каныбекова - Талас облусунун Талас эл аралык “Мээрим-Себат” кыргыз-түрк кыздар лицейи;
- Датка Кайратбек уулу Талас облусунун “Манас Ата-Себат” Талас эркектер лицей;
- Азима Бекбооева - Нарын облусунун Мырзабеков атындагы орто мектеби;
- Жанбол Жаркынбаев - Нарын облусунун Субакожоев атындагы Нарын мектеп-лицейи;
- Толгонай Анарбек кызы - Чүй облусунун “Үмүт” Токмок жалпы билим берүү лицейи;
- Кирилл Донецков - Чүй облусунун Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
- Кайрат Кубатов - Чүй облусунун Айтматов атындагы № 1 Новопавловка окуу-тарбия комплекси;
- Роза Мусабекова - Чүй облусунун № 1 Фрунзе мектеп-лицейи;
- Диана Сабырбекова -Чүй облусунун Маевка орто мектеби;
- Ихтияр Турдиев - Чүй облусунун Ат-башы мектеп-лицейи.

Пикир

Оставить комментарий