• 87.9
  • 95.55
  • 0.99

Бишкекте күрөш боюнча дүйнөлүк рейтингдик мелдеш өтүүдө. Улуттук кураманын тизмеси

Спорт 0

Бишкек, 01.06.23. /Кабар/. 1-4-июнь күндөрү Бишкек шаарында грек-рим, эркин жана кыз-келиндер күрөшү боюнча Каба уулу Кожомкул жана Раатбек Санатбаев атындагы дүйнөлүк рейтингдик мелдеш өтөт. Бул тууралуу Дене тарбия жана спорт департаментинен билдиришти.

Төмөндө улуттук курама команданын тизмесин келтиребиз:

Кыз-келиндер курама командасынын тизмеси:

1. Мээрим Жуманазарова 68 кг ЭДСЧ;
2. Айпери Медет кызы 76 кг ЭДСЧ;

Байгазы Кенжебаев – улук машыктыруучу, Нурбек Изабеков – башкы машыктыруучу.

Грек-рим күрөшү боюнча курама команданын тизмеси:

1. Таалай Бейшенбек уулу 55 кг СЧ;
2. Балбай Дордоков 60 кг СЧТ;
3. Акыл Сулайманов 60 кг СЧ;
4. Афтандил Таалайбек уулу 60 кг СЧ;
5. Дастан Кадыров 63 кг СЧ;
6. Баяман Каримов 63 кг СЧ;
7. Амантур Исмаилов 67 кг ;
8. Тынар Шаршенбеков 67 кг ;
9. Аманат Самат уулу 67 кг СЧ;
10. Хаби Тынчтык уулу 72 кг СЧ;
11. Бекзат Орункул уулу 77 кг СЧ;
12. Алибек Бердиев 77 кг СЧ;
13. Ренат Ильяс уулу 77 кг;
14. Руслан Царев 82 кг ЭДСЧ;
15. Бексулат Назарбаев 82 кг ЭДСЧ;
16. Темирлан Бектурдиев 82 кг СЧ;
17. Азат Салидинов 87 кг СЧ;
18. Калидин Асыкеев 87 кг ЭДСЧ;
19. Мелис Айтбеков 87 кг СЧ;
20. Узүр Жузупбеков 97 кг ЭДСЧ;
21. Бексулат Махмудов 97 кг СЧ;
22. Артык Орозбеков 97 кг СЧ;
Улук Карачолоков- улук машыктыруучу, Азат Эркимбаев- башкы машыктыруучу.

Эркин күрөшү боюнча улуттук курама команданын тизмеси:

1. Алмаз Сманбеков 57 кг СЧ;
2. Бекболот Мырзаназар уулу 57 кг ЭДСЧ;
3. Алмаз уулу Бекзат 57 кг СЧ;
4. Тайырбек Жумашбек уулу 61 кг ЭДСЧ;
5. Улукбек Жолдошбеков 61 кг ЭДСЧ;
6. Абдумалик Карачов 61 кг СЧ;
7. Алибек Осмонов 65 кг ЭДСЧ;
8. Икромжон Хаджимурадов 65 кг СЧ;
9. Аден Сакыбаев 65 кг ЭДСЧ;
10. Эрназар Акматалиев 70 кг ЭДСЧ;
11. Орозбек Токтомамбетов 70 кг ЭДСЧ;
12. Адилет Жапаркулов 74 кг СЧ;
13. Алинур Такиров 74 кг СЧ;
14. Кубат Азизбаев 74 кг СЧ;
15. Адилет Маратбаев 79 кг СЧ;
16. Мырза Жыргалбек уулу 79 кг СЧ;
17. Нуртилек Карыпбаев 86 кг СЧ;
18. Мухаммад Абдуллаев 86 кг СЧ;
19. Стамбул Жаныбек уулу 92 кг СЧ;
20. Арсланбек Турдубеков 97 к СЧ;
21. Музафар Жаппуев 125 кг СЧ;
22. Айаал Лазарев 125 кг ЭДСЧ ;
Сүймөнкүл Таабалды уулу – улук машыктыруучу, Руслан Маджинов – башкы машыктыруучу, Ислам Тазабеков – улук машыктыруучу.

Пикир

Оставить комментарий