Дзюдо боюнча кадеттер арасында чемпионат жыйынтыкталды. Жеңүүчүлөрдүн ысымдары

Спорт 0

Бишкек, 06.02.24. /Кабар/. Бишкекте дзюдо боюнча өспүрүмдөр арасында Кыргызстандын чемпионаты болуп өттү. Бул тууралуу Дене тарбия жана спорт департаментинен билдиришти.

Биринчилик 3-4-февраль күндөрү Кыргыз-Түрк "Манас" университетинин спорт комплексинде өтүп, ага өлкөнүн бардык аймактарынан келген спортчулар катышты.

Жеңүүчүлөргө тиешелүү даражадагы диплом жана медалдар тапшырылды.
Өспүрүмдөр арасында:
50 кг
1-орун Марсель Түмөнбаев (РСК);
2-орун Бахриддин Юнусов (С-Каракол);
3-орун Дайыр Бейменжанов (Нарын);
3-орун Адахан Шайлообеков (Ош).

52 кг
1-орун Самира Жарова(С-"Дельфин");
2-орун Асема Турдумаматова (С-Каракол);
3-орун Ханзада Жумакадырова (Чүй);
3-орун Арууке Калыкова ("Эрем").
55 кг
1-орун Бексултан Мухамбетов (Чүй);
2-орун Абдуррахман Абдыров (СДЮСШОР);
3-орун Айбек Кочконбаев (С-Каракол);
3-орун Айдамир Жээнбеков (РСК).

57 кг
1-орун Айдай Какитаева (С-"Дельфин");
2-орун Айша Кыялбекова ("Олимп");
3-орун Айгерим Адаминова (СДЮСШОР);
3-орун Касиет Адылова (С-Каракол).
60 кг
1-орун Адис Орозмаматов ("Олимп");
2-орун Эрбол Кушкенов (РСК);
3-орун Байэл Абдыкасымов (РСК);
3-орун Азимбек Жумабеков (РСК).

63 кг
1-орун Асема Темирканова (Чүй);
2-орун Азелия Асарбекова (РСК);
3-орун Бегаим Калилова ("Олимп");
3-орун Жибек Өмүрзакова ("Эрем").
66 кг
1-орун Актай Саязов (СДЮСШОР);
2-орун Салман Фуфуза ("Олимп");
3-орун Эмир Айдаралиев (С-"Дельфин");
3-орун Арсен Болотбеков (СДЮСШОР).

73 кг
1-орун Нурсултан Субанов (Ош);
2-орун Нурболот Каныбеков (СДЮСШОР);
3-орун Нурадил Иманалиев (С-Каракол);
3-орун Егор Криволапов ("Олимп").
81 кг
1-орун Алихан Салиев (РСК);
2-орун Элдияр Токтосунов (Чүй);
3-орун Шамиль Абдразаков (СДЮСШОР);
3-орун Эрбол Авалбеков (СДЮСШОР).
90 кг
1-орун Нурсултан Калыйбеков (СДЮСШОР);
2-орун Хантемир Жаныкулов ("Олимп");
3-орун Артур Бекбалаев ("Тайманбас");
3-орун Эрбол Садыков ("Олимп").
+90 кг
1-орун Байаким Осмонов ("Олимп");
2-орун Илья Сухинин (СДЮСШОР);
3-орун Даниэль Эминжанов (Ош);
3-орун Арсен Жумадилов ("Тайманбас").
Кыздар арасында:
40 кг
1-орун Мунира Манасбекова (Чүй);
2-орун Касиет Исманбекова (Чүй);
3-орун Асия Арапова ("Эрем");
3-орун Анастасия Степанова (С-Каракол).
44 кг
1-орун Ясемин Талгартбекова (Чуй);
2-орун Алия Асанбекова ("Тайманбас");
3- орун Айкан Муминова (Ош);
3-орун Амина Салиева (СДЮСШОР).
48 кг
1-орун Милена Бөрүболотова (С-Каракол);
2-орун Айжан Ширинбекова (РСК);
3-орун Алия,Асанканова (РСК);
3-орун Аруужан Жолдошбекова (Чүй).

52 кг
1-орун Милена Бөрүболотова (С-Каракол);
2-орун Айжан Ширинбекова (РСК);
3-орун Алия,Асанканова (РСК);
3-орун Аруужан Жолдошбекова (Чүй).

Пикир

Оставить комментарий