• 87.96
  • 95.21
  • 0.97

Медайымдардын эл аралык күнүнө карата бир катар кызматкерлер сыйланды

Коом 0

Бишкек, 12.05.21. /Кабар/. Кыргызстанда бир катар медициналык кызматкерлер сыйланды. Бул тууралуу Саламаттык сактоо жана социалдык өнүктүрүү министрлигинин басма сөз кызматы билдирет.

Маалыматка ылайык, министрлик 12-май - Медайымдардын эл аралык күнүнө карата, ошондой эле саламаттык сактоо тармагын өнүктүрүүгө кошкон салымы жана жогорку кесипкөйлүгү үчүн бир катар медайымдарды “Саламаттык сактоонун ардактуу кызматкери” төш белгиси жана Ардак грамотасы менен сыйлады.

Алар:

  1. “Саламаттык сактоонун ардактуу кызматкери” төш белгиси менен төмөнкү кызматкерлер сыйланышсын:

1.

Кыштобаева Рыскан Исмаиловна

-

Ысык-Кɵл облустук бириктирилген ооруканасынын операциялык медайымы;

2.

Орозбакова Лена Жапасовна

-

Ысык-Кɵл облусунун Түп районунун жалпы дарыгердик практика борборунун “Токтоян” фельдшер-акушердик пунктунун үй-бүлɵлүк медайымы;

3.

Дүйшөмбиева Асел Кенжебаевна

-

Ысык-Көл облусунун Каракол район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун санитардык дарыгердин жардамчысы;

4.

Караева Куландам Эркеевна

-

Жалал-Абад облусунун Кара-Көл шаарынын жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

5.

Сидикова Минурахон Акбаровна

-

Жалал-Абад облусунун Базар-Коргон районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

6.

Кадыркулова Асилкан Парпибаевна

-

Жалал-Абад облусунун Базар-Коргон районунун район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун иммунологунун жардамчысы;

7.

Макешева Роза Шаршенбековна

-

Чүй облусунун Токмок шаарынын жалпы дарыгердик практика борборунун Үй бүлөлүк медицина борборунун №1 үй бүлөлүк медайымы;

8.

Доолокеева Калия Мамбетеминовна

-

Чүй облусунун Сокулук районунун жалпы дарыгердик практика борборунун башкы медайымы;

9.

Чайшова Болдукан Абдибаитовна

-

Ош шаарынын Үй-бүлөлүк медицина борборунун №2 филиалынын медайымы;

10.

Кочконова Букадича Кимсановна

-

Ош шаардык клиникалык ооруканасынын улуу медайымы;

11.

Ташбекова Сайрагүл Таировна

-

Ош облусунун Кара-Суу районунун жалпы дарыгердик практика борборунун улуу медайымы;

12.

Соорова Динара Махаматовна

-

Ош облустар аралык балдар клиникалык ооруканасынын инфекция көзөмөлдөө боюнча медайымы;

13.

Ибираева Тураркүл Орозобековна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын неврология бөлүмүнүн улуу медайымы;

14.

Осмонова Чынаркүл Кадырбердиевна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын реанимация бөлүмүнүн улуу мед айымы;

15.

Басылбекова Рейне Сагындыковна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын Хирургия бөлүмүнүн улуу мед айымы;

16.

Касмалиева Чолпон Тайчиевна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын балдар бөлүмүнүн улуу мед айымы;

17.

Эшенова Нургүл Жанышовна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын Инфециялык көзөмөл боюнча мед айымы;

18.

Тентимишова Гүлай

-

Нарын облустук Үй-бүлөлүк медицина борборунун үй-бүлөлүк медайымы;

19.

Жусубакунова Толкун

-

Нарын облусунун Нарын район аралык санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун көбашкармалыгынын лаборанты;

20.

Ниязбекова Майрамкүл Кубатбековна

-

Бишкек шаарынын травматология жана ортопедия илим-изилдөө борборунун, реанимация бөлүмүнүн медайымы;

21.

Жумагулова Нуржамал Жумагуловна

-

Бишкек шаарынын перинаталдык борборунун улуу медайымы;

22.

Жороева Ширинбүбү Акимовна

-

Баткен облустук биргелешкен ооруканасынын неврология бөлүмүнүн улуу медайымы;

23.

Мусаев Абдихалил Мамадарипович

-

Баткен облустук үй-бүлөлүк медицина борборунун тез жардам бөлүмүнүн фельдшери;

24.

Таңатаров Үсөн Маматжанович

-

Баткен район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун алдын ала залалсыздандыруу бөлүмүнүн башчысы;

25.

Кругликова Нина Петровна

-

Талас облусунун Манас районунун жалпы дарыгерлик практикалык борборунун үй-бүлөлүк медайымы;

26.

Сейталиева Садакан Табалдиевна

-

Талас облусунун Бакай-Ата районунун жалпы дарыгерлик практикалык борборунун медайымы;

27.

Шаршеналиева Уулкелсин Токтобековна

-

Талас облустук Үй-бүлөлүк медицина борборунун медайымы;

28.

Рыбалкина Татьяна Анатольевна

-

Талас облусунун Кара-Буура район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун лаборанты;

29.

Тилекеева Пазилаткан

-

Ош облусунун Өзгөн район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун лаборанты;

30.

Назарова Махабат Хабибуллаевна

-

Баткен облусунун Лейлек районунун реанимация бөлүмүнүн медайымы.

  1. Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо жана социалдык өнүктүрүү министрлигинин Ардак грамотасы менен төмөнкү кызматкерлер сыйланышсын:

1.

Акунова Зинагүл Шейшеевна

-

Ысык-Кɵл облусунун Каракол шаарынын облустук Үй бүлɵлүк медицина борборунун “Үмүт” Үй - блөлүлүк дарыгерлер тобунун медайымы;

2.

Бектурова Гүлзат Жумабековна

-

Ысык-Кɵл облусунун Балыкчы шаардык жалпы дарыгердик практика борборунун “Бакай” Үй - бүлөлүк дарыгерлер тобунун медайымы;

3.

Абдырахманова Айгүл Турдугуловна

-

Ысык-Кɵл облусунун Тон районунун жалпы дарыгердик практика борборунун аптека башчысы;

4.

Токтобаева Анаркан Рахманбердиевна

-

Жалал-облусунун Ала-Бука районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

5.

Кушбакова Айнагул

-

Жалал-облусунун Ноокен районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

6.

Чурнабаева Наргиза Маликовна

-

Жалал-облусунун Чаткал районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

7.

Ормошова Анара Муканбаевна

-

Чүй облустук Үй-бүлөлүк медицина борборунун Лебединовка Үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун Үй-бүлөлүк медайымы;

8.

Момбекова Батиса

-

Чүй облусунун Ысык-Ата районунун жалпы дарыгердик практика борборунун Ак-Сай айылынын ФАП башчысы;

9.

Ергешева Айнагүл Бекешевна

-

Чүй облусунун Ысык-Ата районунун район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун лаборанты;

10.

Оморова Дилбар

-

Ош шаардык клиникалык ооруканасынын опреациялык медайымы;

11.

Амиракулова Гүлнара Абдыкадыровна

-

Ош шаардык клиникалык ооруканасынын төрөт үйүнүн улуу акушеркасы;

12.

Сатиева Садат Асиловна

-

Ош шаардык Үй-бүлөлүк медицина борборунун №7 Үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун медайымы;

13.

Пратова Дамира Калиловна

-

Ош облусунун Ноокат районунун жалпы дарыгердик практика борборунун ангионеврология бөлүмүнүн медайымы;

14.

Бектемирова Канайым Эргешовна

-

Ош облустар аралык клиникалык ооруканасынын нейрохирургия бөлүмунүн медайымы;

15.

Ураимова Зохидахон

-

Ош облусунун Араван районунун жалпы дарыгердик практика борборунун инфекция көзөмөлдөө медайымы;

16.

Арынов Салимжан Тайланович

-

Ош облусунун Кара-Суу районунун район аралык ооруларды алдын алуу жана мамлекеттик санитардык эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун санитардык дарыгердин жардамчысы;

17.

Алымкулова Гүлзыйна

-

Нарын облусунун Ат - Башы районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

18.

Султаналиева Тамара Жумалиевна

-

Нарын облусунун Жумгал районунун жалпы дарыгердик практика борборунун медайымы;

19.

Алымкулова Гүланда Жакыбалиевна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын төрөт бөлүмүнүн улуу мед айымы;

20.

Ашымова Сабыркүл Басековна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын наристелер бөлүмүнүн улуу мед айымы;

21.

Осмонова Салтанат

Жумаковна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын ЛОР бөлүмүнүн улуу мед айымы;

22.

Дуйшөбаева Асел Аскаровна

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын физиодарылоо бөлүмүнүн улуу мед айымы;

23.

Акуналы кызы Бурул

-

Нарын облустук бириккен ооруканасынын стерилизациялоо бөлүмүнүн улуу мед айымы;

24.

Аширалиева Замира Таштановна

-

Баткен облустук биргелешкен ооруканасынын жугуштуу оорулар бөлүмүнүн улуу медайымы;

25.

Бурканали улуу Аширали

-

Баткен облустук Үй-бүлөлүк медицина борборунун №5 Үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун тез жардам бөлүмүнүн фельдшери;

26.

Аманова Айымпаша Келдибековна

-

Баткен облусунун Кадамжай районунун жалпы дарыгерлер практикалык борборунун физиотерапия бөлүмүнүн медайымы;

27.

Сарыгулова Сыйна

-

Бишкек шаардык №2 клиникалык төрөт үйүнүн медайымы;

28.

Ажыманбетова Гүлнур Качкыновна

-

Бишкек шаардык №4 Үй-бүлөлүк медициналык борборунун башкы медайымы;

29.

Төлөшөва Сайра Надировна

-

Бишкек шаардык Студенттердин шаардык бейтапканасынын медайымы;

30.

Мажитова Иноят Рахматиллаевна

-

Баткен облусунун Лейлек районунун жалпы дарыгердик практика борборунун №1 Үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун улуу медайымы;

31.

Чипизубова Татьяна Ильинична

-

Бишкек шаардык санитардык-эпидемиологиялык көзөмөлдөө борборунун вирусология лабораториясынын медайымы.

Пикир

Оставить комментарий