• 88.2
  • 95.91
  • 0.97

Улуттук олимпиаданын IV этабында 73 окуучу жеңүүчү деп табылды. Тизме

Билим 0

Бишкек, 08.04.24. /Кабар/. Үстүбүздөгү жылы 30-марттан 4-апрелге чейин өткөрүлгөн мектеп окуучуларынын Улуттук олимпиадасынын IV этабында 73 окуучу жеңүүчү деп табылган. Бул тууралуу Билим берүү жана илим министрлигинин басма сөз кызматы билдирди.

Олимпиада беш предмет боюнча өттү: математика, физика, химия, биология жана информатика. Ага өлкөнүн бардык аймагынан жалпы 150 окуучу катышты.

Төмөндө жеңүүчүлөрдүн тизмеси:


Информатика

I орун:

  1. Бобрус Ян Тимурович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  2. Айдарбеков Алихан Мирланович – Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейи;
  3. Лебиев Абдулазиз Абдукеримович – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  4. Байторо Майрамбеков Доолотбекович – Талас шаарындагы “Манас Ата” лицейи.

II орун:

  1. Тажибаев Исхак Матазимович – Аламүдүн районундагы “Кут билим” окуу-тарбия комплекси;
  2. Арапов Али Алимжанович – Ош “Сема” лицейи;
  3. Акжолтоева Айпери Айбековна – Зияш Бектенов атындагы Ысык-Көл кыздар лицейи;
  4. Талыпов Эмиль Эрланович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  5. Алманов Кутбол – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи.

III орун:

  1. Джамалов Тенгиз Мелисович – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  2. Абдуллахан Абдирасулов – Ош шаарындагы “Сема” лицейи;
  3. Карыпжанов Нурислам Болотович – Талас шаарындагы “Манас Ата” лицейи;
  4. Канатбеков Адиль Дастанович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  5. Садирбеков Санжар – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  6. Алымбеков Сабыр – Бишкек шаарындагы Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси.

Математика

I орун:

  1. Киргизбаев Назар Азизбекович – Бишкек шаарындагы Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси;
  2. Искандеров Эльдар Мирдинович – Бишкек шаарындагы “ЮВИС” (UWIS) Эл аралык мектеби;
  3. Бобрус Ян Тимурович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  4. Кенжебаев Искен – Кара-Балта шаарындагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;

II орун:

  1. Эшперов Нурсултан Ынтымакович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  2. Мусаходжаев Султан – Бишкек шаарындагы №70 мектеп-гимназия окуу комплекси;
  3. Рыскулов Сейит Темирович – “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  4. Асанкадыров Айдин Айбекович – Бишкек шаарындагы Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси;
  5. Капаров Нурдөөлөт Санжарович – Бишкек шаарындагы Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси.

III орун:

  1. Ахметов Адиль – Л.В.Толстунов атындагы №12 мектеп-гимназиясы;
  2. Азат Мадимаров – Кара-Балта шаарындагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи;
  3. Бусурманкулов Канимет – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  4. Кадырбеков Тимур – Жалал-Абад шаарындагы №1 Михаил Бабкин атындагы мектеп-гимназиясы;
  5. Азамат Медетбеков – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  6. Акенеев Тимур Азаматович – “Газпром Кыргызстан” мектеби.

Физика

I орун:

  1. Абдиев Аскар – А. Молдокулов атындагы улуттук инновациялык технологиялар мектеп-лицейи;
  2. Анаралы уулу Эмир – А. Молдокулов атындагы улуттук инновациялык технологиялар мектеп-лицейи;
  3. Баратали Бектур – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  4. Эмилбеков Айтегин – Кара-Балта шаарындагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи.

II орун:

  1. Турдукеев Атай – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  2. Абылаев Ахмед – Бишкек шаарындагы “Сейтек” СТЕМ лицейи;
  3. Мамытов Иса – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  4. Озокеев Атай – Ош “Сема” лицейи;
  5. Жусубалиев Сыймык – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи.

III орун:

  1. Ашырова Эльдана – Токмок шаарындагы “Үмүт” лицейи;
  2. Бакытбеков Акбар – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  3. Омурбеков Памир – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  4. Раяпов Нурсултан – Бишкек шаарындагы Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси;
  5. Салиев Темирхан – Кадамжай шаарындагы “Семетей” лицейи;
  6. Туратов Умар – Бишкек шаарындагы №33 мектеп-гимназиясы.

Химия

I орун:

  1. Турдубаев Нурхан – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  2. Решетников Иван – Бишкек шаарындагы “ЮВИС” (UWIS) Эл аралык мектеби;
  3. Жапаров Эржан – Бишкек шаарындагы “ЮВИС” (UWIS) эл аралык мектеби;
  4. Кахраманов Максатбек - Ош шаарындагы “Сема” лицейи.

II орун:

  1. Саматов Эрмек – Муратбек Субакожоев атындагы Нарын лицейи;
  2. Тешабаев Жасурбек – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  3. Айбеков Даниэл – Бишкек шаарындагы Ч.Айтматов атындагы №63 мектеп-гимназиясы;
  4. Умхаева Мадина – Чүй облусундагы С.Ибраимов атындагы №2 орто мектеби;
  5. Эсенбеков Нураман – Ысык-Көл облусунун Каракол шаарындагы №11 М.Горький атындагы мектеп-гимназиясы.

III орун:

  1. Касынбеков Аскат – Ысык-Ата районундагы Д.П. Зубков атындагы №1 мектеби;
  2. Кожегулов Сулейман – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  3. Бактыбаев Азирет – Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;
  4. Абдигапарова Аймончок – Курманжан Датка атындагы Ош лицейи;
  5. Рыспекова Жаннат – Нарын шаарындагы Ж.Чолпонбаев атындагы орто мектеби;
  6. Юсупов Муслимбек – Ош облусунун Кара-Суу районундагы “Азия-Старт” жеке менчик мектеби.

Биология

I орун:

  1. Карыпжанов Байзак – Талас шаарындагы “Манас Ата” лицейи;
  2. Рубан Дмитрий – Бишкек шаарындагы №62 экология-экономикалык лицейи;
  3. Виноградов Арсений – Кара-Балта шаарындагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицейи.
  4. Базарбаева Айбике – Бишкек шаарындагы “ЮВИС” (UWIS) Эл аралык мектеби.

II орун:

  1. Увалиев Нурсултан – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  2. Рахман Марат уулу – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  3. Азирет Анварбеков – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  4. Абдыкеримов Арген – Бишкек шаарындагы “Мурас” окуу-тарбия мектеп-комплекси;
  5. Кошмуратов Алан – “Газпром Кыргызстан” мектеби.

III орун:

  1. Ишеналиев Арген – Бишкек шаарындагы А.Токомбаев атындагы №24 мектеби;
  2. Акматалиев Нурбол – Бишкек шаарындагы American Europan school мектеби;
  3. Абдылдаев Алмамбет – Ысык-Ата районундагы Д.П.Зубков атындагы №1 мектеби;
  4. Русланбеков Омурбек – Чыңгыз Айтматов атындагы Бишкек лицейи;
  5. Абдылдаев Азим – Каракол шаарындагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  6. Анарбаев Атабек – Ош облусунун Алай районундагы Т. Отунчиев атындагы №2 мектеп-гимназиясы.

Пикир

Оставить комментарий