• 82
  • 84.48
  • 1.35

ЖРТдан эң жогорку балл алган 57 бүтүрүүчүнүн тизмеси

241 кароо Билим 0

Бишкек, 27.06.22. /Кабар/. 2022-жылы жалпы республикалык тестирлөөдө (ЖРТ) 57 окуучу эң жогорку баллга ээ болду. Бул тууралуу Билим берүү жана илим министрлигинин маалымат кызматы билдирет.

Быйыл эң жогорку балл - 235 болду. Аны Бишкек шаарындагы №70 мектеп-гимназиянын бүтүрүүчүсү Эрлан Көлбаев алды.

Экинчи орунду 231 балл менен Бишкек шаарындагы №62 мектеп-гимназиянын бүтүрүүчүсү Артём Марченко, үчүнчү орунга 228 балл менен Бишкек шаарындагы К. Скрябин атындагы №28 мектеп-лицейинин бүтүрүүчүсү Кубан Жапаров ээ болду.

“Алтын сертификатка” ээ болгон 57 бүтүрүүчү:

1. Эрлан Көлбаев (235) – Бишкек шаарындагы №70 мектеп-гимназия;
2. Артём Марченко (231) – Бишкек шаарындагы №62 мектеп-гимназия;
3. Кубан Джапаров (228) – Бишкек шаарындагы К. Скрябин атындагы №28 мектеп-лицей;
4. Аман Алымкулов (228) – Бишкек шаарындагы Аалы Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;
5. Илим Шумкарбеков (227) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
6. Арсений Мартыненко (227) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
7. Адилет Маликов (227) – Бишкек шаарындагы №66 “Ден соолук жана өнүгүү мектеби” - гимназия окуу тарбия комплекси;
8. Элмурас Карыпов (227) – Бишкек шаарындагы Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;
9. Иван Ильин (227) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
10. Саидбек Халиков (226) – Ош облусундагы “Араван Билим-Ордо” билим берүү комплекси;
11. Талгат Бактыбеков (226) – Чүй облусундагы Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицей;
12. Алина Бактыбек кызы (226) – Ош облусундагы К.Момбеков атындагы орто мектеби;
13. Марк Шалаев (225) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
14. Бермет Салиева (225) – Бишкек шаарындагы №70 гимназия мектеп;
15. Азамат Саламатов (225) – Ысык-Көл облусундагы Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
16. Дарья Зинина (225) – Бишкек шаарындагы №70 мектеп-гимназия;
17. Виктория Давыдова (225) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
18. Карина Андрющенко (225) – Бишкек шаарындагы №26 мектеп;
19. Тамара Алимканова (225) – Ош облусундагы И.Раззаков атындагы №20 мектеп-гимназия;
20. Самира Умарова (224) – Бишкек шаарындагы “Эрудит” окуу-билим берүү комплекси;
21. Актай Турганов (224) – Ош облусундагы Т.Мусаев атындагы орто мектеп;
22. Алимбек Токтогазиев (224) – Ысык-Көл облусундагы Э.Кендирбаев атындагы орто мектеп;
23. Бекболсун Раимбердиев (224) — Баткен облусундагы И. Раззаков атындагы лицей;
24. Алина Маткаримова (224) – Бишкек шаарындагы “Айчүрөк” Кыргыз-Түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;
25. Манас Маматисаев (224) – Ош облусундагы “Олимп” мектеп-гимназия;
26. Алиса Мажитова (224) – Бишкек шаарындагы №26 мектеп;
27. Илья Кудряшов (224) – Бишкек шаарындагы “Илим” билим берүү комплекси;
28. Элида Жунусова (224) – Бишкек шаарындагы БААУнун ЖОЖго чейинки даярдоо программасы;
29. Эльдар Юсупжанов (223) — Чүй облусундагы Ж. Баласагын атындагы лицей;
30. Элнур Эсеналиев (223) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
31. Актилек Шекенов (223) – Ысык-Көл облусундагы “Кут Билим” окуу-тарбия борбору;
32. Айсулуу Шарипова (223) – Ош облусундагы Ж.Алимов атындагы орто мектеп;
33. Малика Учтур (223) – Бишкек шаарындагы “Айчүрөк” Кыргыз-Түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;
34. Султан Станбеков (223) – Бишкек шаарындагы “Еврей мектеп- ЧГЕШ” окуу-тарбия борбору;
35. Жоомарт Мирлан уулу (223) – Ош облусундагы М. Ломоносов атындагы №3 орто мектеп;
36. Айгерим Мекенова (223) – Бишкек шаарындагы №12 мектеп-гимназия;
37. Роза Каримова (223) – Чүй облусундагы Ак-Суу №1 орто жалпы билим берүүчү мектеп;
38. Дастан Ибрагимов (223) - Бишкек облусундагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;
39. Элиза Зайнидин кызы (223) – Баткен облусундагы Баткен облустук мектеп-гимназия-интернат;
40. Эркинбек Дюшекеев (223) – Бишкек шаарындагы Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык №61 мектеп-лицей;
41. Мария Быстрова (223) – Бишкек шаарындагы №52 орто жалпы билим берүчү мектеп;
42. Фатима Абдурауф (223) – Бишкек шаарындагы окуу-тарбия комплекс №12 мектеп-гимназия;
43. Тилек Өмүрбеков (222) – Жалал-Абад облусундагы Н.Бримкулов атындагы №4 мектеп-гимназия;
44. Баястан Кыдыров (222) – Нарын облусундагы Н.Жүндүбаев атындагы инновациялык мектеп-гимназия;
45. Дарина Дудникова (222) – Бишкек шаарындагы №65 Экология-экономикалык лицейи;
46. Султанбек Аданбеков (222) – Бишкек шаарындагы И.Раззаков атындагы КТУнун лицейи,
47. Төлөнбек Абдыбеков (222) – Ысык-Көл облусундагы “Кут Билим” окуу-тарбия комплекси,
48. Орозбек Абдумаматов (222) – Чүй облусундагы “Кут Билим” окуу-тарбия комплекси,
49. Бектур Ярошенко (221) – Бишкек шаарындагы Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,
50. Абай Таавалдиев (221) – Баткен облусундагы И. Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи,
51. Алексей Ставнчий (221) – Бишкек шаарындагы Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,
52. Камила Музакова (221) – Бишкек шаарындагы Билим берүү комплекси,
53. Жоомартмырза Маратов (221) – Ысык-Көл облусундагы Х.Карасев атындагы Ысык-Көл лицейи,
54. Максим Ким (221) - Бишкек шаарындагы Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,
55. Атахан Каримов (221) – Бишкек шаарындагы №12 Жалпы билим берүүчү мектеп-гимназиясы,
56. Сезим Жээмбаева (221) – Бишкек шаарындагы № 64 мектеп-гимназиясы,
57. Адилет Адылов (221) – Нарын облусундагы Т.Турсунбаева атындагы орто мектеби.

Пикир

Оставить комментарий