• 84.8
  • 101.16
  • 1.14

Индонезиядагы жайкы Азия оюндарына КРнын атынан кимдер барат – делегаттардын тизмеси

Спорт 0

Бишкек, 15.08.18. /Кабар/. Жайкы Азия оюндарына саналуу гана күндөр калды, КРнын Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттиги КРнын атынан бара турган делегаттардын бекитилген тизмесин жарыялады.

Мелдеш 18-августтан 2-сентябрга чейин Индонезияда өтөт, Кыргызстандын атынан 202 адам барат, алардын ичинен 149 спортчулар.

Турнирдин программасына спорттун 40 түрү кирген, кыргызстандыктар анын 28 түрү боюнча өз күчтөрүн сынайт. Спортчулар мене бирге оюнга алты дарыгер, 49 машыктыруучу жана калыстар барат.

Эске сала кетсек, КР президенти Сооронбай Жээнбеков эл аралык мелдештердин аянтчасына биринчи кадам жасай турган эки спортчуга Кыргызстандын желегин тапшырган.

Олимпадалык спорттун түрлөрү:

  1. Грек-рим күрөшү;
  2. Эркин күрөш;
  3. Кыз-келиндер күрөшү;
  4. Дзюдо;
  5. Бокс;
  6. Жеңил атлетика;
  7. Сууда сүзүү;
  8. Байдарка жана Каноэ жарышы;
  9. Таэквондо WTF;
  10. Жаа атуу;
  11. Баскетбол;
  12. Волейбол;
  13. Ок атуу;
  14. Ат спорту;
  15. Футбол;
  16. Спорттун заманбап беш түрү;
  17. Фехтование;
  18. Стол үстүндөгү теннис;
  19. Велоспорт;
  20. Карате-до WKF;
  21. Спорттук гимнастика;
  22. Көркөм гимнастика;
  23. Оор атлетика.

Олимпиадалык эмес спорттун түрлорү:

  1. Самбо;
  2. Ушу саньшоу (саньда);
  3. Пенчак Силат;
  4. Джиу-Джитсу;
  5. Кураш (Өзбек күрөш).

Кошуундардын курамы:

Грек-рим күрөшү

  1. Жолчубеков Каныбек
  2. Исмаилов Амантур
  3. Махмудов Акжол
  4. Шырдаков Самат
  5. Жузупбеков Үзүр
  6. Рамонов Мурат
  7. Эркимбаев Азат - башкы машыктыруучу
  8. Карачолоков Улукбек - ага машыктыруучу
  9. Пиримкулов Чыңгыз - машыктыруучу
  10. Исмаилов Нурлабек - машыктыруучу.

Эркин күрөш

  1. Ташматов Алибек
  2. Осмонов Алибек
  3. Евлоев Муслим
  4. Мусаев Магомед
  5. Маджинов Руслан - башкы машыктыруучу
  6. Табалды уулу Сүймөнкул - ага машыктыруучу.

Кыз-келиндер күрөшү

  1. Тыныбекова Айсулуу
  2. Жуманазарова Мээрим
  3. Медет кызы Айпери
  4. Изабеков Нурбек - башкы машыктыруучу
  5. Кенжебаев Байгазы - ага машыктыруучу
  6. Жуманазаров Рахмадил - машыктыруучу

Дзюдо

  1. Те Артур
  2. Рысмамбетов Бектур
  3. Токтогонов Бекболот
  4. Булекулов Фарух
  5. Бестаев Отар
  6. Золоев Владимир
  7. Кадырбекова Айжан
  8. Бельдягина Ксения
  9. Юнусов Абдужалил - башкы машыктыруучу
  10. Мистрюков Сергей - ага машыктыруучу.

Бокс

  1. Туркбай уулу Мирлан
  2. Үсөналиев Азат
  3. Абдуллаев Сирожидин
  4. Кобашев Нурлан
  5. Абдурахманов Абдурахман
  6. Кадырбек уулу Арген
  7. Пупова Фарида
  8. Жусубалиев Данияр - башкы машыктыруучу
  9. Шамаматов Марат - машыктыруучу
  10. Маров Ильяс – машыктыруучу.

Жеңил атлетика

  1. Маслова Дарья
  2. Полюдина Виктория
  3. Кыштакбеков Адилет
  4. Жоломанов Мусулман
  5. Сатарова Гульшаной
  6. Буланова Анна
  7. Коробицкая Мария
  8. Тяпкин Илья
  9. Мусаев Жамалдин
  10. Кеңешбеков Нурсултан
  11. Чокаев Сатыбек - башкы машыктыруучу
  12. Борисова Татьяна - машыктыруучу
  13. Манжуев Станислав - машыктыруучу.

Сууда сүзүү

  1. Петрашов Денис
  2. Рогожникова Елизавета
  3. Шулико Владислав
  4. Петрашов Евгений - башкы машыктыруучу.

байдарках жана каноэ менен жарышуу

  1. Молтаев Руслан
  2. Сердитов Максим
  3. Роганов Олег - башкы машыктыруучу.

Оор атлетика

  1. Артыков Иззат
  2. Расулбеков Бекдөөлөт
  3. Окоева Жаныл
  4. Токтоналиев Камбар - башкы машыктыруучу
  5. Молдодосов Улан – машыктыруучу.

Таэквондо WTF

  1. Айтахунов Акбар
  2. Ташанов Арген
  3. Осмонов Исламбек - башкы машыктыруучу.

Жаа атуу

  1. Шарбекова Асел
  2. Курсаналиев Улукбек
  3. Маматкулова Айтурган
  4. Канатбек кызы Диана
  5. Нурманбетов Кылычбек - башкы машыктыруучу
  6. Бердибаев Заирбек – машыктыруучу.

Баскетбол

  1. Демченко Роман
  2. Муштруев Артем
  3. Кененов Шерзат
  4. Атабеков Өмүрбек
  5. Куранбаев Шакиржан – машыктыруучу.

Волейбол

  1. Нуралы уулу Маназбек
  2. Каныбек уулу Оңолбек
  3. Муса уулу Темир
  4. Чалмашбеков Талгат
  5. Токтоев Нурмухаммед
  6. Шилов Роман
  7. Жумабеков Азамат
  8. Эргеш уулу Медетбек
  9. Газинур уулу Дамир
  10. Абсатаров Кутманбек
  11. Идирисов Эмил
  12. Сарбагишев Кылычбек
  13. Анкудинов Андрей - машыктыруучу
  14. Калыков Нурбек – судья.

Ок атуу

  1. Касмалиева Тумар
  2. Щуковская Анастасия
  3. Арзамасцев Сергей
  4. Эркинбаев Санжарбек
  5. Исмаилов Тахир - башкы машыктыруучу.

Ат спорту

  1. Шалохин Андрей
  2. Сорокина Ольга
  3. Сабитов Камиль
  4. Галимов Ринат
  5. Мамытов Садыр
  6. Абдыкаров Тойгонбай.

Ушу саньшоу (саньда)

  1. Аманбеков Авазбек
  2. Ибрагимов Рустам
  3. Келдебай уулу Жоомарт
  4. Өмүржанов Тагайбек
  5. Абдуганиев Канатбек
  6. Абдыраимов Куан – машыктыруучу.

Джиу-джитсу

  1. Уранов Жакшылык
  2. Багынбай уулу Төрөкан
  3. Алымкулов Нурсултан
  4. Муртазалиев Абдурахманхаджи
  5. Бекишов Ариет
  6. Маразыков Давран
  7. Кекенов Абдылдабек
  8. Муртазалиев Муртазали
  9. Мустаков Аязбек
  10. Сагдеев Руслан.

Самбо

  1. Асакеев Азамат
  2. Мамбетжан уулу Урмат
  3. Жумалы кызы Анара
  4. Аманкулов Тилек
  5. Топик Андрей – машыктыруучу.

Кураш (Өзбек күрөш)

  1. Эралиев Мирлан
  2. Куралов Тилек
  3. Осмоналиев Санжар.

Футбол

  1. Кыдырбеков Кутман
  2. Акималиев Калысбек
  3. Салиев Аскарбек
  4. Юсупов Мустафа
  5. Маныбеков Аманбек
  6. Мурзашев Азат
  7. Акматов Айзар
  8. Козубаев Темирлан
  9. Азаров Азим
  10. Курмантай Нуртай
  11. Батырканов Эрнист
  12. Жумашев Атай
  13. Сардарбеков Элдияр
  14. Абдурахманов Одилжон
  15. Тапаев Темирболот
  16. Баратов Давлятжан
  17. Шаарбеков Кадырбек
  18. Жыргалбек уулу Кайрат
  19. Долженко Андрей
  20. Кудренко Игорь - башкы машыктыруучу
  21. Сало Владимир - ассистент машыктыруучуа
  22. Прядкин Кирилл - машыктыруучу по вратарям
  23. Исмаилов Нурбек - врач
  24. Асан уулу Айткожо - массажист
  25. Алыкулов Азамат – администратор.

Спорттун заманбап беш түрү

  1. Айтимбетов Темирлан
  2. Хрипченко Родион
  3. Штукина Мария
  4. Мягких Сергей – машыктыруучу.

Фехтование

  1. Жумабай уулу Данышман
  2. Баудунов Хасан
  3. Петров Роман
  4. Абдыл Хамитова Камиля
  5. Абдурахман уулу Кубатбек
  6. Абдул Хамитов Нуртай - башкы машыктыруучу.

Стол үстүндөгү теннис

  1. Якупбаев Алишер
  2. Сагындыков Талгат
  3. Кадырбаев Азиз.

Велоспорт

  1. Ваккер Евгений
  2. Акрамов Эрвин – машыктыруучу.

Карате-до WKF

  1. Акбаров Рафаэль
  2. Абдиллаев Урматбек
  3. Приева Айгерим
  4. Шадыканов Адилет
  5. Абасов Гянжали
  6. Халмурзаев Талантбек - личный машыктыруучу.

Спорттук гимнастика

  1. Пак Роман
  2. Ткачук Александр - башкы машыктыруучу.

Көркөм гимнастика

  1. Усубалиева Аяна
  2. Быковская Агата
  3. Каймазарова Жаңыл – машыктыруучу.

Пенчак Силат

  1. Сулайманкул уулу Туратбек
  2. Тойчиев Алмаз
  3. Замиров Алмазбек
  4. Акимканов Жолдошбек
  5. Туратов Динисбек
  6. Шамшедин уулу Асан
  7. Аманкулов Рашит
  8. Ниязова Махринза
  9. Калназарова Толгонай
  10. Курманалиева Аида
  11. Камалова Алина
  12. Бикбоев Калыбек - башкы машыктыруучу
  13. Худаяров Уткир - машыктыруучу
  14. Аманбаев Айбек - машыктыруучу
  15. Манапов Азизбек - машыктыруучу
  16. Советбеков Бекболсун - машыктыруучу
  17. Касымов Канатбек – машыктыруучу.

Пикир

Оставить комментарий