• 79.87
  • 84.48
  • 1.3

БШК парламенттик шайлоонун расмий жыйынтыгын чыгарды. Мандат ала тургандардын тизмеси

Шайлоо 2021 0

Бишкек, 15.12.21. /Кабар/. Бүгүн, 15-декабрда, Борбордук шайлоо комиссиясы жыйын учурунда Жогорку Кеңештин депутаттарын бирдиктүү округу боюнча шайлоону өттү деп тааныды.

Маалыматка ылайык, өлкө боюнча беш пайыздык, аймактар боюнча 0,5 пайыздык шайлоо босогосун алты партия ашып өттү:

  1. “Ата-Журт Кыргызстан” - 222 005 добуш же 17.32%,
  2. “Ишеним” - 174 470 добуш же 13.61%,
  3. “Ынтымак” - 141 009 добуш же 11.00%,
  4. “Альянс” - 106 955 добуш же 8.35%,
  5. “Бүтүн Кыргызстан” - 90 223 добуш же 7.04%,
  6. “Ыйман Нуру” - 79 025 добуш же 6.17%.

Мандаттар төмөнкүчө бөлүштүрүлдү:

  • “Ата-Журт Кыргызстан” – 15 мандат;
  • “Ишеним” – 12 мандат;
  • “Ынтымак” – 9 мандат;
  • “Альянс” – 7 мандат;
  • “Бүтүн Кыргызстан” – 6 мандат;
  • “Ыйман Нуру” – 5 мандат.

Мандат ала турган депутаттар:

1. “Ата-Журт Кыргызстан”:

  1. Төрөбаев Бакыт Эргешевич;
  2. Исмаилов Фархат Даткабаевич;
  3. Сарыбашов Таалайбек Насирбекович;
  4. Маткеримов Айбек Тураталиевич;
  5. Токторбаев Жеңишбек Шермаматович;
  6. Сулайманов Эльдар Нурланович;
  7. Сабиров Равшанбек Азатович;
  8. Садырбаева Жылдыз Эсенбековна;
  9. Козуев Алишер Абибиллаевич;
  10. Кыдыкбаев Жаныбек Султанович;
  11. Масабиров Талайбек Айтмаматович;
  12. Исаева Жамиля Кубанычбековна;
  13. Нарматова Надира Азимовна;
  14. Талиева Камила Абдыразаковна;
  15. Култаева Гулшаркан Оконовна.

2. “Ишеним”:

  1. Алиев Медербек Кубанычевич;
  2. Жусупов Эмилбек Рамидинович;
  3. Таалайбек кызы Жылдыз;
  4. Өмүрзаков Сүйүнбек Абдылдаевич;
  5. Ормонов Улугбек Зулпукарович;
  6. Сыдыгалиев Нурбек Омурбекович;
  7. Мураталиев Марат Молдонович;
  8. Шабазов Бахридин Валиевич;
  9. Жакышов Русланбек Шергазиевич;
  10. Темирбаева Миргүл Омурзаковна;
  11. Абдибаева Айсара Нышановна;
  12. Султанбекова Чолпон Аалыевна.

3. “Ынтымак”:

  1. Кокулов Эрулан Калчороевич;
  2. Мажитова Шарапаткан;
  3. Мамытов Талант Турдумаматович;
  4. Тентишев Бакыт Эркинович;
  5. Сыдыков Мурадил Жанышбекович;
  6. Маматалиев Марлен Абдырахманович;
  7. Түлөбаев Балбак Зарлыкович;
  8. Исатбек кызы Аида;
  9. Лурова Лейла Хияновна.

4. “Альянс”:

  1. Айдарбеков Чыңгыз Азаматович;
  2. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич;
  3. Исираилов Азамат Алмазбекович;
  4. Алимжанов Фарходбек Айбекович;
  5. Молдобекова Гүлкан Сакиновна;
  6. Алимжанова Нилуфар Якубжановна;
  7. Оргалча Токтобүбү.

5. “Бүтүн Кыргызстан”:

  1. Мадумаров Адахан Кимсанбаевич;
  2. Масалиев Исхак Абсаматович;
  3. Токтошев Эмиль Токтакунович;
  4. Эрбаев Алишер Ташбаевич.
  5. Нарматова Орозайым Кочконбаевна;
  6. Кожокулова Гуля Акматкуловна.

6. “Ыйман Нуру”:

  1. Кадырбеков Нуржигит Кадырбекович;
  2. Айжигитов Султанбай Абдрашитович;
  3. Мамасадыков Замирбек Дүйшалыевич;
  4. Раимбачаева Винера Калыбековна;
  5. Ашимова Динара Ашимовна.

Пикир

Оставить комментарий